Yrd. Doç.Dr. Tuba Günel ‘in yürütücüsü olduğu TÜBİTAK TEYDEP 1505 Üniversite-Sanayi İşbirliği Destek Programı desteklendi.

Yrd. Doç.Dr. Tuba Günel ‘in yürütücüsü olduğu TÜBİTAK TEYDEP 1505 Üniversite-Sanayi İşbirliği Destek Programı çerçevesinde araştırma projesi TÜBİTAK tarafından desteklenmiştir.

İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Tuba GÜNEL’in MEDİCUS SAĞLIK HİZMETLERİ’nin KOBİ olarak yer aldığı “DOWN SENDROMUNUN MİKROARRAY İLE MATERNAL SERUMDA DOĞUM ÖNCESİ TANISI” başlıklı bilimsel projesi TÜBİTAK tarafından kabul edilmiştir.

Bu proje kapsamında Bilimsel Araştırmalarda Yrd. Doç. Dr. Tuba Günel’in İstanbul Üniversitesi’nde yürütücü olarak yer aldığı projede İstanbul Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hayri ERMİŞ araştırmacı ve iki Lisans üstü öğrenci bursiyer olarak yer almaktadır. Proje bütçesinin % 25’ini Prof. Dr. Kılıç AYDINLI’nın sahibi olduğu MEDİCUS SAĞLIK HİZMETLERİ KOBİ olarak desteklemektedir.

Bu ulusal bilimsel projesi kabul edilen Yrd. Doç. Dr. Tuba GÜNEL’i Rektör Prof. Dr. Yunus Söylet ve Dekan Prof. Dr. Baki Akkuş kutlayarak başarılarının devamını dilediler.

13 Ağustos 2013
3102 defa okundu

İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi
PK 34134 Vezneciler, Fatih/İstanbul
Telefon: 0212 455 57 00, Faks: 0212 519 08 34