ELİDOR Miss TURKEY 2013 Güzellik Yarışması Birincisi Öğrencimiz Sayın Rüveyda ÖKSÜZ’ü Kutluyoruz.

Elidor Miss Turkey 2013 Güzellik Yarışması’nda birinci olan öğrencimiz Sayın Rüveyda ÖKSÜZ’ü kutluyor, sağlıklı, mutlu ve başarılı bir ömür diliyoruz. Sayın Öksüz’ün kendi kaleminden duygularını aşağıda sizlerle paylaşıyoruz.

Astronomi ve Uzay Bilimleri Bölümü Adına,

Bölüm Başkanlığı

“Türkiye güzeli seçilmemin şüphesiz en güzel yanı ülkemi temsil edebilme fırsatı bulmam oldu.  Bununla birlikte ailem, arkadaşlarım ve hocalarımla mutluluğumu paylaşabilmek, onların değerli öğütlerini dinleyip iyi dileklerini duyabilmek benim için çok önemliydi.

Yarışmadan sonra belki de en çok sorulan sorulardan biri okuluma devam edip etmeyeceğim hakkında oldu. Ülkemi temsil etme gibi önemli bir sorumluluğum varken, “eğitim” hayatımın en önemli parçası olmalı. Dolayısıyla çok severek okuduğum Astronomi ve Uzay Bilimleri  Bölümü’ndeki eğitimime devam edeceğim.

İstanbul Üniversitesinde ilk eğitim yılım olmasına rağmen, kazandığım farkındalık ve deneyim benim için çok üst seviyede. Aldığımız eğitim, kulübümüzün etkinlikleri bizi sadece iş hayatına değil hayatın kendisine de hazırlıyor.

Okulum bittiğinde hangi mesleğe devam edersem edeyim burada kazandıklarımın hayatıma çok büyük bir artısı olacak. Yolun başında bunun farkındalığını kazandığım için kendimi şanslı hissediyorum.”

Rüveyda ÖKSÜZ, 17 Haziran 2013

17/06/2013
4428 defa okundu

İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi Astronomi ve Uzay Bilimleri Bölümü

34119, Fatih / İstanbul

Tel: 0 (212) 440 00 00