Astronomi ve Uzay Bilimleri Bölümü’nün İlk Mezunlar Günü Etkinliği Gerçekleşti

duzenleme_ekibi

Astronomi ve Uzay Bilimleri Bölümü’nün ilk mezunlar günü etkinliği 14 Mayıs 2016 Cumartesi günü gerçekleşti. Saat 11:00 ile 22:00 arasında gerçekleşen Mezunlar Günü’nde Bölüm tanıtımı, Bölüm’ün gezilmesi, tarihi kubbede Güneş gözlemi, belgesel gösterimleri, çocuklar için su roketi fırlatma etkinliği, anı fotoğrafı çekimi yapıldı, Ay ve Jüpiter gözlendi.

Kısa sürede planlandığı için yaygın şekilde duyurulamayan bu etkinliğe gün boyunca yaklaşık 200 kişi katıldı, anılar tazelendi, herkes mezuniyet sonrası hayatlarındaki gelişmeleri paylaştı. Katılımcılar düzenleme ekibinin hazırladığı börek, kek, pasta, kurabiye ve kısır gibi yiyecekler ve etkinliği destekleyen kuruluşların sağladığı sıcak-soğuk içecekler ile keyifli bir gün geçirdi. Katılımcılar da düzenleme ekibi de günü memnuniyetle tamamladı.

Etkinliğe katılan ve katılamayan mezunlarımızdan aldığımız geri bildirim bu etkinliğin her yıl tekrarlanması yönünde olduğundan, mezunlarımızla kolay iletişim kurabilmek için iu_astro_mezun@googlegroups.com adlı bir e-posta listesi oluşturduk. Listeye katılmak için başvuru yapabilir veya Araş. Gör. Özgecan Önal Taş’a (ozgecan.onal@istanbul.edu.tr) e-posta gönderebilirsiniz. Lütfen tanıdığınız mezunlarımızı bu listeye katılmaya teşvik ediniz.

Mezunlar Günü’nde çektiğimiz fotoğraflara http://astronomi.istanbul.edu.tr/mezunlar2016/ adresinden ulaşabilirsiniz.

18/05/2016
1824 defa okundu

İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi Astronomi ve Uzay Bilimleri Bölümü

34119, Fatih / İstanbul

Tel: 0 (212) 440 00 00