Astronomi ve Uzay Bilimleri Bölümünün Düzenlediği İki Uluslararası Toplantı Duyurusu

Astronomi ve Uzay Bilimleri Bölümünün katkılarıyla iki uluslararası toplantı düzenlenmektedir.

Poster1 Poster2

1) Recent Advances in Astrophysics Symposium: The inorganic machines of the Universe

19-21 September 2016, Astronomi ve Uzay Bilimleri Bölümü, İstanbul Üniversitesi

 

2) Recent Advances in Astrophysics Workshop: Exoplanets and Life

22-24 September 2016, ÇOMÜ Ulupınar Gözlemevi, Çanakkale

 

İstanbul Üniversitesi, Astronomi ve Uzay Bilimleri Bölümünde gerçekleştirilecek olan birinci toplantı ilginç çift yıldızlarda madde kaybı, madde alışverişi, disk ve gezegen oluşumu, süpernovalar, jetler, kozmik ışınlar ve gama ışın patlamaları  konularında ders ve katkı (sözlü ve poster) tebliğlerinden oluşacaktır.

 

ÇOMÜ Ulupınar Gözlemevi’nde gerçekleştirilecek olan ikinci toplantıda öğleden sonraları en az iki oturumda Güneş Sistemi, ötegezegenler ve yaşam konularında dersler ve katkı (sözlü ve poster) tebliğleri sunulacak, geceleri bir veya iki teleskop kullanılarak ötegezegen gözlemleri yapılacak, öğleden önce ve öğleden sonra iki oturumda gözlemler indirgenip analiz edilerek yayına hazırlanacaktır. Toplantı sonunda gözlem sonuçlarını içeren çok yazarlı en az bir makale yayına hazır hale getirilmiş olacaktır. Böylece başarılı katılımcılar ikinci çalıştayda bir gözlemsel araştırmanın her aşamaşını öğrenme ve çok yazarlı bir makalenin yazarı olma şansını yakalayacaktır.

 

NOTLAR: a) İki toplantı birbirinden bağımsızdır; isteyen istediği toplantıya veya her ikisine de katılabilir.     b) Toplantı dili İngilizce veya Türkçe’dir. c)Katılım ücreti her toplantı için öğrencilere 100 TL, öğrenci olmayanlara 150 TL dir. d) Katılım ücreti çay-kahve araları, öğle yemekleri, çanta, program, toplantı kitabı (dijital baskı), gözlemevi ulaşımını içermektedir. e) Zaman darlığı nedeniyle ilgilenenlerin bir an önce aşağıdaki formu doldurarak ay sonuna kadar bize iletmesi beklenmektedir. f) ikinci toplantıda (yatma zamanı bulanlara)  Gözlemevinde ücretsiz kalma yeri sağlanacaktır. g) toplantılar için web sayfası düzenleme aşamasındadır. Toplantılarda kalma yeri bilgisi ve toplantı programı ikinci duyuruda yanıtlanacaktır. ğ) 24 Eylül akşamı toplantı yemeği, halka açık konferans, konser, müzik ve eğlence düzenlenecektir.

26/08/2016
1640 defa okundu

İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi Astronomi ve Uzay Bilimleri Bölümü

34119, Fatih / İstanbul

Tel: 0 (212) 440 00 00