Gözlem Geceleri Etkinliğinin İlki Gerçekleştirildi

İstanbul Üniversitesi Gözlemevi Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından düzenlenmeye başlayan halka açık etkinliklerin ilkine ilgi büyük oldu.

İstanbul Üniversitesinden Gökyüzüne Açılan Pencere: Astronomik Gözlemler ve Seminer Etkinlikleri” isimli etkinliğin ilki 24 Şubat 2017 tarihinde, Fen Fakültesi Astronomi ve Uzay Bilimleri Bölümü öğretim üyeleri Prof. Dr. Tansel Ak, Yrd. Doç. Dr. Sinan Aliş, Fen Fakültesi Amatör Astronomlar Kulübü öğrencileri, kısmi zamanlı öğrencilerimiz ve merkezimiz personelinin desteği ile başarıyla tamamlamıştır.

Üniversitemiz Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğünün desteği ile kısa sürede duyurduğumuz etkinliğimize halkımızın yoğun desteği sevindirici olmuş ve etkinliğimize yaklaşık 500 kişi katılmıştır. Merkezimiz ve Bölümümüz bünyesindeki tüm teleskopların aktif olarak kullanıldığı ve iki öğretim üyemizin aralıksız seminerler verdiği etkinliğimiz oldukça başarılı geçmiştir.

Gösterilen ilgi, etkinliklerimize önümüzdeki aylarda da devam etme cesareti vermiştir. İstanbul Üniversitesi olarak topluma öncülük etme ve aydınlatma misyonumuzu gerçekleştirmeye devam edeceğiz.

Önümüzdeki aylarda da her ayın son cuma gününde; ilgi çeken güncel konular ile ilgili konuşmalar ve hava açık olduğu sürece gökyüzü gözlemleri devam edecek.

İstanbul Üniversitesi Gözlemevi Uygulama ve Araştırma Merkezi

http://gozlemevi.istanbul.edu.tr

02/03/2017
499 defa okundu

İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi Astronomi ve Uzay Bilimleri Bölümü

34119, Fatih / İstanbul

Tel: 0 (212) 440 00 00