Karsinogenezde Poliaminlerin Moleküler Mekanizması ve Terapötik Rolü

Konuşmacı: Doç.Dr. Elif Damla ARISAN

Tarih: 06.03.2015

Saat: 14:00

Yer: Biyoloji Bölümü Atıf Şengün Amfisi

İstanbul Üniversitesi, Fen Fakültesi, Biyoloji Bölümü, Moleküler Biyoloji Anabilim Dalı tarafından düzenlenen 2014-2015 öğretim yılı seminerlerinden üçüncüsü Kültür Üniversitesinden Doç. Dr. Elif Damla ARISAN’ın katılımı ile 06 Mart 2015 günü saat 14.00’da Biyoloji Bölümü Atıf Şengün Amfisi’nde gerçekleşecektir.

“Karsinogenezde Poliaminlerin Moleküler Mekanizması ve Terapötik Rolü” konulu seminerimize tüm öğretim üyelerimiz ve öğrencilerimiz davetlidir.

Etkinlik afişini görmek için TIKLAYINIZ.

Dr. Elif Damla Arısan Hakkında:

1999 yılında Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Biyoloji Öğretmenliği Bölümünden mezun oldu. Marmara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü’nde 2003 yılında yüksek lisansını, Sabancı Üniversitesi Biyolojik Bilimler ve Biyomühendislik Programında 2009 yılında doktorasını tamamladı. 2013 yılında doçent ünvanını aldı. Lisansüstü çalışmaları esnasında Johns Hopkins Universitesi Tıp Fakültesi Sydney Kimmel Kanser Merkezinde Dr. Bob Casero ile birlikte poliaminler üzerine çalıştı. Ayrıca İstanbul Üniversitesi Biyoloji Bölümü, Haliç Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü’nde görev aldı. Halen İstanbul Kültür Üniversitesi, Fen Fakültesi, Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümünde çalışmalarına devam etmektedir.

Araştırma Alanları: Moleküler Hücre Biyolojisi, Moleküler Kanser Biyolojisi

Araştırma Konuları: Hücre sağ kalım-ölüm kararını etkileyen sinyal yolaklarının araştırılması amacı ile mTOR sinyal yolağı, otofaji karar mekanizması, ER stres aracılı kaspaz aktivasyonu, apoptotik hücre ölümü, otokrin ve parakrin büyüme hormonu aracılı ilaca direnç mekanizması, hücresel ilaç hedeflerinin proteomik analizleri gibi konuların yer aldığı projelerde yer almaktadır.

23/02/2015
1266 defa okundu

İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi Biyoloji Bölümü

PK 34134, Vezneciler / İstanbul

Tel: 0 (212) 440 00 00