Tanıtım Semineri : “Süperkritik CO2 Ekstraksiyon Sistemi İle Yalancı İğde Meyve ve Tohum Yağı Eldesi ve Endüstriye Yönelik Üretim Koşullarının Optimizasyonu”

botanik28092015

Picture 1 of 1

Doç. Dr. Aliye Aras Perk önderliğinde İstanbul Üniversitesi’nden Uzman Yusuf Can Gerçek, Onur Yanar, Biyolog Mevzule Yazgan, Yiğit Sabri Ünlü ve  İTÜ Gıda Mühendisliği  Bölümü’nden Doç. Dr. Esra Çapanoğlu, ile Fatma Duygu Ceylan tarafından yürütülen 2014 yılında Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğü tarafından 2014 yılı AR-GE Destek Programı kapsamında desteklenen “Süperkritik CO2  Ekstraksiyon Sistemi İle Yalancı İğde Meyve ve Tohum Yağı Eldesi  ve Endüstriye Yönelik Üretim Koşullarının Optimizasyonu” isimli projesi kapsamında çeşitli üniversite ve özel kuruluşlardan akademisyen, öğrenci ve çalışanların katılımıyla tanıtım semineri düzenlenecektir.

Yer: İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi Biyoloji Bölümü Botanik Anabilim Dalı – Alfred Heilbronn Amfisi

Tarih: 01 Ekim 2015 / 10.00

TAGEM-14/ARGE/37 

Doç. Dr. Aliye Aras Perk  ve Çalışma ekibi TAGEM-14/ARGE/37  Numaralı “Süperkritik CO2  Ekstraksiyon Sistemi ile Yalancı İğde meyve ve tohum yağı eldesi  ve endüstriye yönelik üretim koşullarının optimizasyonu” isimli projesi 299.848,44 TL bütçeyle kabul edildi.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın 2014 yılı Ar-Ge Projeleri kapsamında Tıbbi bitkilerimizden olan Yalancı İğde meyve ve tohumundan superkritik karbondioksit ekstraksiyon sistemi ile yağ eldesi gerçekleştirilerek içerik analizleri yapılmaktadır. Proje, Doç. Dr. Aliye Aras Perk önderliğinde, İstanbul Üniversitesi’nden Uzman Yusuf Can Gerçek, Biyolog Mevzule Yazgan, Onur Yanar, Yiğit Sabri Ünlü ve İTÜ Gıda Mühendisliği  Bölümü’nden Doç. Dr. Esra Çapanoğlu, ile Fatma Duygu Ceylan araştırma ekibi tarafından yürütülmektedir. Proje kapsamında iki dönem arazi çalışmaları gerçekleştirilmiş, ekstraksiyon ve fitokimyasal analiz çalışmalarına başlanmıştır.

“2014 Yılı Bakanlık Ar-Ge Destek Programı” hakkında detaylı bilgi için lütfen tıklayınız.

28/09/2015
1646 defa okundu

İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi Biyoloji Bölümü

PK 34134, Vezneciler / İstanbul

Tel: 0 (212) 440 00 00