Biyoloji Bölüm Semineri : “Bir Kanser Hücresi Yeniden Normal Bir Hücreye Dönüşebilir mi?”

Konu: Bir Kanser Hücresi Yeniden Normal Bir Hücreye Dönüşebilir mi?

Konuşmacı: Prof. Dr. Ranan Gülhan Aktaş

Tarih: 24.ŞUBAT.2016, Çarşamba

Saat: 14:00

Yer: Fen Fakültesi Kurul Odası

İstanbul Üniversitesi, Fen Fakültesi, Biyoloji Bölümü, Moleküler Biyoloji Anabilim Dalı tarafından düzenlenen 2015-2016 öğretim yılı seminerlerinden beşincisi Maltepe Üniversitesinden Prof. Dr. Ranan Gülhan Aktaş’ın katılımı ile 24 Şubat 2016 günü saat 14.00’da Fen Fakültesi Kurul Odasında gerçekleşecektir.

“Bir Kanser Hücresi Yeniden Normal Bir Hücreye Dönüşebilir mi?” konulu seminerimize tüm öğretim üyeleri ve öğrenciler davetlidir.

Etkinlik afişini görmek için TIKLAYINIZ.

Hakkında:

Prof. Dr. Ranan Gülhan Aktaş  Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olduktan sonra, Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde uzmanlık eğitimini tamamlamış, ardından yurt içinde ve Amerika Birleşik Devletleri’nde farklı üniversitelerde çalışmıştır. Zeynep Kamil Hastanesi Üremeye Yardımcı Tedaviler Merkezi Embriyoloji ve Androloji Laboratuvarlarının direktörlüğü ve Koç Üniversitesi Tıp Fakültesi kurucu öğretim üyeliğinin ardından Maltepe Üniversitesi Tıp Fakültesi akademik kadrosuna katılmıştır. Çalışmaları;  hücrelerin ve dokuların ışık ve elektron mikroskopik düzeylerde farklı teknikler kullanılarak incelenmesi üzerine yoğunlaşmıştır. Bu çalışmaları ile yurt içinde ve yurt dışında ödüller kazanmıştır. Karaciğer kanser hücrelerinin farklılaşması ve kanser kök hücreleri üzerine olan uluslararası araştırmalarını devam ettirmektedir.  Amerikan Hücre Biyolojisi Derneği (ASCB) Uluslararası İlişkiler Komitesi (IAC) üyesi olarak Türkiye ile uluslararası organizasyonlar ve işbirlikleri kurulması için çalışmalarına devam etmekte, bunun dışında da çok sayıda ulusal ve uluslararası bilimsel organizasyonun gerçekleştirilmesinde aktif olarak görev almaktadır. Maltepe Üniversitesi bünyesinde  Kanser ve Kök Hücre Araştırma Merkezi’ni  kuran Dr. Aktaş, halen bu araştırma merkezinin  müdürlüğünü yürütmektedir.

15/02/2016
1926 defa okundu

İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi Biyoloji Bölümü

PK 34134, Vezneciler / İstanbul

Tel: 0 (212) 440 00 00