Biyoloji Bölüm Semineri: Türkiye’de Özgün İlaç Moleküllerinin Geliştirilmesi: ITAM tecrübesi ve sonrası

Konu: Türkiye’de Özgün İlaç Moleküllerinin Geliştirilmesi: ITAM tecrübesi ve sonrası

Konuşmacı: Prof. Dr. Ahmet GÜL

Tarih: 13 NİSAN 2016, Çarşamba

Saat: 14:00

Yer: Fen Fakültesi Kurul Odası

İstanbul Üniversitesi, Fen Fakültesi, Biyoloji Bölümü, Moleküler Biyoloji Anabilim Dalı tarafından düzenlenen 2015-2016 öğretim yılı seminerlerinden yedincisi İstanbul Üniversitesi, İstanbul Tıp Fakültesi, İç Hastalıkları Anabilim Dalından Prof. Dr. Ahmet Gül’ün katılımı ile 13 NİSAN 2016 günü saat 14.00’da Fen Fakültesi Kurul Odasında gerçekleşecektir.

Türkiye’de Özgün İlaç Moleküllerinin Geliştirilmesi: ITAM tecrübesi ve sonrası konulu seminerimize tüm öğretim üyeleri ve öğrenciler davetlidir.

Etkinlik afişini görmek için TIKLAYINIZ.

 

Hakkında: Prof. Dr. Ahmet Gül İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi’ni 1987 yılında bitirmiştir. Uzmanlık eğitimini de aynı fakültede İç Hastalıkları ve Romatoloji alanlarında yapmıştır. Halen İstanbul Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Anabilim Dalı, Romatoloji Bilim Dalı’nda profesör olarak çalışmaktadır.

Araştırmaları Behçet hastalığı patogenezinde genetik ve immünolojik faktörlerin tanımlanması, Ailevi Akdeniz Ateşi hastalığının moleküler genetiği, inflamasyon mekanizmaları ve hedefe yönelik tedaviler üzerine yoğunlaşmıştır. Bu konularda kendi fakültesi dışında Karolinksa Enstitüsü (İsveç), Manchester Üniversitesi, Epidemiology Research Unit (İngiltere) ve National Institutes of Health (Amerika Birleşik Devletleri)’de araştırmalar yapmış ve yayınlarına 4700’ün üzerinde atıf yapılmıştır.

Prof. Dr. Gül 1995 yılında Sedat Simavi Ödülü’nü, 2001 yılında İstanbul Üniversitesi Meliha Terzioğlu ödülünü ve 2004 yılında TÜBİTAK teşvik ödülünü almıştır. Türkiye Bilimler Akademisi tarafından 2001 yılında GEBİP programına seçilmiş ve 2005 yılında seçildiği Akademi Asosiye Üyeliğinden 2011 yılında istifa ederek ayrılmıştır.

Prof. Gül Romatizma Derneği, Behçet Hastalığı ile Savaş Derneği (Yönetim Kurulu Başkanı), İmmünoloji Derneği, Türkiye Romatoloji Derneği (Yönetim Kurulu Üyesi), International Society for Behçet’s Disease (Genel Sekreter), International Society of Systemic Autoinflammatory Diseases (Yönetim Kurulu Üyesi) ve Bilim Akademisi Derneği üyesidir.

01/04/2016
1782 defa okundu

İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi Biyoloji Bölümü

PK 34134, Vezneciler / İstanbul

Tel: 0 (212) 440 00 00