FİZİK BÖLÜMÜ POSTER ŞENLİĞİ

Fizik Bölümü Örgün ve İkinci Öğretim 4. Sınıf öğrencilerinin ilgi alanlarını ve gelecekteki yollarını netleştirdikleri bir ders olan “İleri Fizik Uygulamaları” dersine ait poster sunumları, Cemil Bilsel Konferans Salonu fuayesinde, öğretim elemanları ve öğrencilerin yoğun katılımıyla, büyük bir coşku ve heyecanla ilk kez gerçekleştirildi.

Öğrencilerin titiz ve özverili çalışmalarının ürünü olan poster sunumları arasında, akademik çalışmaların yanı sıra meteor tarama aracından güneş pillerinin uygulama alanlarına kadar çeşitli konularda çalışmalar yer aldı.

En iyi poster çalışmasının da seçildiği etkinlikte, Fizik bölümü öğretim üyelerinden oluşan ( Prof. Dr. Ayşen Erbölükbaş Özel, Prof. Dr.Gürkan Çelebi ve Prof. Dr. Ayşe Erol) komisyon birinci olacak çalışmayı belirlemekte oldukça zorlandı. Örgün öğretimde Prof.Dr.Gönül Başar’ın danışmanlığında, Doğukan Bingöl’ün “Fabry -Perot  İnterferometresinin Yapımı ve Kalibrasyonu” isimli çalışması, İkinci  öğretimde ise Doç. Dr. Nevin Kalkan’ın  danışmanlığında, Gizem Cabri ve Uğur Polat’ın “Üçlü Bileşiklerde İletkenlik Mekanizmaları” isimli çalışması birinciliğe layık görüldü. Birinci seçilen öğrencilere Prof. Dr. Ayşe Erol kitaplarını hediye etti.

Etkinliğe destek veren tüm öğretim elemanlarına ve bu süreçte büyük bir heyecanla çalışan sevgili öğrencilerimize teşekkür eder, öğrencilerimizin bilime olan ilgilerinin artarak devamını dileriz.

 

04/06/2014
4011 defa okundu

İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi Fizik Bölümü

PK 34134, Vezneciler / İstanbul

Tel: 0 (212) 440 00 00