İstanbul Üniversitesi Fizik Bölümü Semineri – 04.05.2016

Konu: Rüzgarın Arkasındaki Fizik

Konuşmacı : Levent Küçük

Tarih : 04.05.2016  Çarşamba

Saat : 15:00  (14:45’te çay servisimiz olacaktır.)

Yer : İÜ Fen Fakültesi, Fizik Bölümü, Fikret Kortel Seminer Salonu

 

İÜ Fen Fakültesi, Fizik Bölümü tarafından düzenlenen 2015-2016 öğretim yılı, bahar yarıyılı seminerlerinin yedincisi, İstanbul Üniversitesi’nden Levent Küçük’ün katılımı ile 4 Mayıs 2016 Çarşamba günü, saat 15:00′da Fikret Kortel Seminer Salonu’nda gerçekleşecektir.

“Rüzgarın Arkasındaki Fizik” konulu seminerimize tüm öğretim üyelerimiz ve öğrencilerimiz davetlidir.

Etkinlik afişini görmek için TIKLAYINIZ.

 

Levent Küçük Hakkında

Levent Küçük, 2008 yılında İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi Fizik Bölümü’nden bölüm birincisi olarak mezun oldu. Aynı yıl içerisinde üniversitenin Nükleer Fizik Anabilim Dalında başladığı yüksek lisans eğitimi süresince egzotik pf-kabuk çekirdeklerinde beta bozunumları, gama bozunumları ve Gamow – Teller geçişleri üzerine çalıştı. Çalışmaları süresince GANIL, Caen – Fransa; WNSL, Yale Üniversitesi – ABD; Jyvaskyla Üniversitesi – Finlandiya’da deneysel çalışmalara katıldı ve IFIC, Valencia – İspanya’da uzun süreli misafir araştırmacı olarak bulundu. 2008 – 2011 yılları arasında TÜBİTAK tarafından yüksek lisans başarı bursu desteği aldı. 2011 yılında yüksek lisans derecesini almasının ardından aynı yıl başladığı doktora eğitiminde de deneysel nükleer fizik alanında egzotik pf-kabuk çekirdeklerinde beta bozunumlarına ait yarı ömürlerin ölçülmesi üzerine çalışmakta olup, tez çalışmalarını da aktif halde devam ettirmektedir. Yüksek lisans ve doktora çalışmaları süresince SCI, SSCI kapsamında uluslararası hakemli dergilerde yaklaşık 10 makalesi yayınlanmıştır. 2009 Ocak itibariyle İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi Fizik Bölümü Nükleer Fizik Anabilim Dalı’nda Araştırma Görevlisi olarak çalışmaya başlamış olup, bu görevini 2013 Haziran’a kadar sürdürmüştür. Bu görevi süresince üniversite içerisinde yürüttüğü görev ve çalışmalarının yanı sıra yurt içinde ve yurt dışında bir çok kongreye ve konferansa katılmış; TAEK, IFIC ve İstanbul Üniversitesi Bilimsel Araştırma Projeleri Birimi kapsamında yurt dışında çok sayıda deneysel projede araştırmacı olarak yer almıştır.

Şu anda rüzgar enerjisi alanında Proje Müdürü pozisyonu ile merkezi Porto, Portekiz de bulunan INEGI (Institute of Science and Innovation in Mechanical and Industrial Engineering) nin Türkiye ofisinde yaklaşık 3 senedir görevini sürdürmekte olan Levent Küçük; deneysel rüzgar ölçüm teknikleri, veri takibi ve analizi, rüzgar potansiyeli değerlendirme, teknik fizibilite süreçleri, rüzgar türbin sahası performans analizleri, sensör kalibrasyon süreçleri alanlarında ve diğer bazı uluslararası projelerde çalışmaktadır.

İletişim:   Doç.Dr. Feyza Güzelçimen  /  feyzag@istanbul.edu.tr

Araş.Gör.Dr. Değer Sofuoğlu / degers@istanbul.edu.tr

02/05/2016
2153 defa okundu

İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi Fizik Bölümü

PK 34134, Vezneciler / İstanbul

Tel: 0 (212) 440 00 00