Bölümümüz Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Hatice BOYLAN Üstün Bilimsel Çalışmalarından Dolayı Universität Siegen’ın (Almanya) 2012 Uluslararası Genç Bilim İnsanı Araştırma Ödülü’nü Kazanmıştır.

İstanbul Üniversitesi, Fen Fakültesi, Matematik Bölümü, Cebir ve Sayılar Teorisi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Hatice BOYLAN Üstün Bilimsel Çalışmalarından Dolayı Universität Siegen’ın (Almanya) 2012 Uluslararası Genç Bilim İnsanı Araştırma Ödülü’nü Kazanmıştır.

Almancası “Studienpreis für den internationalen Nachwuchs der Universität Siegen 2012” olan 2012 Universität Siegen Uluslararası Genç Bilim İnsanı Ödülü, Universität Siegen tarafından her yıl bir kişiye  verilen bir ödüldür. 2012 yılı ödülünü Yrd. Doç.Dr. Hatice Boylan almaya hak kazanmıştır.

22 Kasım 2012 tarihinde Yrd. Doç.Dr. Hatice BOYLAN ödülünü Universität Siegen’ın rektörü Prof. Dr. Holger Burckhart’ın verdiği yıllık resepsiyon sırasında bir tören ile almıştır. Ödülün içeriğinde yer alan 1000 Euro para ödülüne ek olarak, bir adet Sertifika Almanya hükümetinin Eğitim ve Araştırma Bakanı Dr. Georg Schütte tarafından Hatice Boylan’a takdim edilmiştir.

Universität Siegen Uluslararası Genç Bilim İnsanı Araştırma ödülünün verilmesi için şartlar :

Bu ödül, üniversitenin yabancı genç bilim insanları  arasındaki en başarılı doktora tezini  yazan genç bilim insanına verilir. Universität Siegen’daki öğrencilerin yüzde 20’sini yabancı öğrenciler oluşturmaktadır. Bu ödüle aday gösterilebilmek için kişinin doktora tezi notunun en yüksek not olan “summa cum laude” olması gerekmektedir.

Universität Siegen Uluslararası Genç Bilim İnsanı Araştırma ödülü adayların şahsi başvurusu ile olmayıp, üniversitenin profesörlerinin aday göstermeleri ve üniversitenin araştırma kurulunun başvuruları, her genç bilim insanı için iki profesörün hazırladığı raporlar ve bilim insanının akademik özgeçmişi (akademik CV) ışığında değerlendirip, önerilen adaylar arasından  en başarılı olanını seçmeleri ile gerçekleşmektedir.

 

Universität Siegen’ın websayfasında çıkan haber için aşagıdaki  linke tıklayınız.

http://www.uni-siegen.de/start/news/oeffentlichkeit/494236.html

 

23/08/2013
2060 defa okundu

İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi Matematik Bölümü

PK 34134, Vezneciler / İstanbul

Tel: 0 (212) 440 00 00