Öğrenci Matematik Çalıştayı yapıldı.

İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi Matematik Kulübü tarafından birincisi düzenlenen “Öğrenci Matematik Çalıştayı” 17 Nisan Cuma günü, Ord. Prof. Dr. Cemil Bilsel Konferans Salonu’nda, 08:30 -18:00 saatleri arasında gerçekleştirildi. Programa İstanbul Üniversitesi’ nden ve Marmara Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi, Boğaziçi Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi, Dicle Üniversitesi, Başkent Üniversitesi başta olmak üzere ülkemizin bir çok üniversitelerinden 600 den fazla öğrenci ve çok sayıda öğretim üyesi katıldı.

Çalıştayımız, üniversitelerimizin matematik bölümlerinde okuyan lisans ve lisans üstü öğrencilerini, konusunda uzman matematikçilerle ve matematik bölümü mezunu olup da çeşitli iş alanlarında çalışan profesyonellerle buluşturmayı, matematik bölümü öğrencilerinin mezuniyet sonrası iş bulma kaygılarını ve diğer çeşitli problemlerini tartışmayı ve bu kaygıları gidermeye yardımcı olmayı amaçladı.

Bu doğrultuda çalıştay programı şu şekilde oluşturuldu:

Programın açılış konuşması, İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi Matematik Kulübü Başkanı Mustafa KOÇ ve ardından İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Baki AKKUŞ tarafından yapıldı. Programın devamında, davetli konuşmacıların birbirinden ilgi çekici konuşmalarına yer verildi. Sonrasında, çeşitli alanlardaki öğretim üyeleri ve sektör temsilcilerinin panelist olarak yer aldığı “Eyvah Mezun Oluyorum” isimli panel gerçekleştirildi. Etkinliğimiz, İstanbul Üniversitesi Müzik Kulübü’nün “Müziğin Renkleri” isimli ilk konseri ile sona erdi.

Çalıştayımızı onurlandıran değerli konuşmacılarımız:

  • Prof. Dr. Ali NESİN – Bilgi Üniversitesi
  • Prof. Dr. Aydın AYTUNA – Sabancı Üniversitesi
  • Prof. Dr. İrfan ŞİAP – Yıldız Teknik Üniversitesi

Çalıştayımızı onurlandıran değerli panelistlerimiz:

  • Prof. Dr. Bülent KARASÖZEN – O.D.T.Ü. Uygulamalı Matematik Enstitüsü Müdürü
  • Prof. Dr. Kamil Ahmet KÖSE – İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi Dekan Yardımcısı
  • Araş. Gör. Elif KARTAL – İstanbul Üniversitesi Enformatik Bölümü
  • Emre Korcan DEMİR – Beyaz Kalem KPSS Kursu Yetkilisi
  • Cavit ARDIÇ – Beyaz Kalem KPSS Kursu Yetkilisi
  • Hakan ULAGAN – Bilge Adam Yazılım Hizmetleri Yönetimi Birimi Direktörü

Çalıştayımızın hazırlanma aşamasında bizden desteklerini esirgemeyen, İstanbul Üniversitesi Rektörlüğüne, İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi Dekanlığına, İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi Matematik Bölümü Başkanlığına, İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi Matematik Bölümü Öğretim Üyelerine, davetimizi kabul eden değerli konuşmacı ve panelistlere, son olarak çalıştaya katılan tüm öğrenci arkadaşlarımıza ve hocalarımıza en içten dileklerimizle teşekkürlerimizi sunarız.

Öğrenci Matematik Çalıştayı Düzenleme Kurulu

 

 

27/04/2015
3625 defa okundu

İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi Matematik Bölümü

PK 34134, Vezneciler / İstanbul

Tel: 0 (212) 440 00 00