“Öğrenci Matematik Çalıştayı II” gerçekleştirildi.

İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi Matematik Kulübü’ nün düzenlediği “Öğrenci Matematik Çalıştayı II” 29 Nisan Cuma günü, Ord. Prof. Dr. Cemil Bilsel Konferans Salonu’nda, 09:30 -18:00 saatleri arasında gerçekleştirildi. Programa bir çok üniversiteden yaklaşık 600 öğrenci katıldı.

Programın açılış konuşmaları, İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi Matematik Kulübü Başkanı Pelin Baykan  ve İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Ertan Güdekli tarafından yapıldı. Ardından programımız çalıştayımızı onurlandıran değerli hocalarımızın konuşmaları ile devam etti. Ardından, çeşitli alanlardaki öğretim üyeleri ve sektör temsilcilerinin panelist olarak yer aldığı “Eyvah Mezun Oluyorum!” paneli gerçekleştirildi. Etkinliğimiz, İstanbul Üniversitesi Müzik Kulübü’nün “Bahardır Nağmeler” isimli konseri ile sona erdi.

      Çalıştayımızı onurlandıran konuşmacılarımız:

  • Prof. Dr. Yusuf ÜNLÜ – Yeditepe Üniversitesi
  • Prof. Dr. Alev TOPUZOĞLU – Sabancı Üniversitesi
  • Prof. Dr. Cem TEZER – Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Çalıştayımızı onurlandıran panelistlerimiz:

  • Yard. Doç. Dr. Özkan DEĞER – İ.Ü. Matematik Bölümü Öğretim Üyesi
  • Aslı SÖNMEZ – PwC Aktüeryal Hizmetler, Kıdemli Müdür
  • Orhan ERKUT – İnsana Yatırım, Kurucu, Kariyer Danışmanı
  • Emre Korcan DEMİR – Beyaz Kalem KPSS Kursları Yetkilisi
  • Araş. Gör. Dr. Elif KARTAL – İ.Ü. Enformatik Bölümü Öğretim Elemanı

Çalıştayımızın hazırlanma aşamasında bizden desteklerini esirgemeyen, İstanbul Üniversitesi Rektörlüğüne, İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi Dekanlığına, İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi Matematik Bölümü Başkanlığına, İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi Matematik Bölümü Öğretim Üyelerine, davetimizi kabul eden değerli konuşmacı ve panelistlere, son olarak çalıştaya katılan tüm öğrenci arkadaşlarımıza ve hocalarımıza en içten dileklerimizle teşekkürlerimizi sunarız.

 

İÜ Fen Fakültesi Matematik Kulübü

 

11/05/2016
3362 defa okundu

İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi Matematik Bölümü

PK 34134, Vezneciler / İstanbul

Tel: 0 (212) 440 00 00