Biyoloji Bölümü, Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü Semineri : “Biyofarmasotik İlaç İnovasyonu ve AR-GE Ekosistemi”

Konu: Biyofarmasotik İlaç İnovasyonu ve AR-GE Ekosistemi

Konuşmacı: Dr. Devrim EREN

Tarih: 25. KASIM. 2015

Saat: 13:00

Yer: Fen Fakültesi 3. Kat, Kurul Odası

İstanbul Üniversitesi, Fen Fakültesi, Biyoloji Bölümü, Moleküler Biyoloji Anabilim Dalı ile Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü tarafından düzenlenen “Biyofarmasötik İlaç İnovasyonu ve AR-GE Ekosistemi” konulu seminer Allergan ilaç firmasının New Jersey merkezinden Dr. Devrim Eren’in sunumu ile 25 Kasım 2015 Çarşamba günü saat 13.00’da Fen Fakültesi 3. Kat Kurul Odasında gerçekleştirilecektir.

Biyofarmasotik İlaç İnovasyonu ve AR-GE Ekosistemi konulu seminerimize tüm öğretim elemanlarımız ve öğrencilerimiz davetlidir.

Etkinlik afişini görmek için TIKLAYINIZ.

Dr. Devrim Eren Hakkında: Devrim Eren İstanbul Vefa Lisesi Matematik bölümünden mezun olduktan sonra, İ.Ü. Fen Fak. Biyoloji Bölümünü 1994 yılında bitirdi. İ.Ü. Sağlık Bilimleri Enstitüsü Biyokimya Ana Bilim Dalında yüksek lisans yaparken, Milli Eğitim Bakanlığı’nın açtığı sınavda Moleküler Biyoloji alanında yurtdışında yüksek lisans bursu kazandı. 1995-96 yılları arasında ODTÜ’de bir yıl İngilizce eğitiminin ardından, 1996 yılında önce ABD’nin Colorado eyaletine dil okuluna, ardından da Philadelphia şehrine geçti. 1998 yılında Philadelphia’daki Medical College of Pennsylvania’dan Moleküler Biyoloji alanında Mastır, 2003 yılında da Drexel Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden yine aynı alanda Doktora aldı. 2003-2006 arasında University of Pennsylvania’da doktora sonrası çalışmalar yaptıktan sonra ilaç sanayiine geçti. Halen Allergan adlı ilaç firmasının Medical Affairs grubunun Gastroenteroloji biriminde kıdemli Medical Science Liaison olarak çalışmaya devam etmektedir.

Araştırma Alanları: Moleküler Biyoloji ve Gastroenteroloji.

Araştırma Konuları: İlaç Sanayi ve Gastroenteroloji.

09/11/2015
2443 defa okundu

İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü

PK 34134, Vezneciler / İstanbul

Tel: 0 (212) 440 00 00